Naše muzeum a naše výstavy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a školní výlety. Snažíme se vždy zábavnou a hravou formou podat výklad přiměřeně věku dětí. Pokud tedy hledáte tip na výlet s dětmi o prázdninách, víkendech a svátcích nebo tip jak své děti zabavit ať už výkladem, nebo tvořením v našich dílničkách, nabízíme k návštěvě vždy jednu z našich výstav.

 

Informace o Čechově stodole

V Čechově stodole jsou během roku k vidění čtyři tematické výstavy. Nejdelší časový úsek zaujímají Staré pověsti české, v adventním a vánočním čase probíhá Vánoční stodola, během ledna a února Masopustní stodola a v jarním čase Velikonoční stodola s tradicemi.

 

Staré pověsti České (květen - říjen)

Jedná se o výstavu Starých pověstí českých a o přírodě a skřítcích, kterou provází naučnou, ale i zábavnou formou bájná kněžna Libuše nebo Praotec Čech. Tato výpravná výstava je ztvárněna na velkých obrazech a figurínách. Průvodce při prohlídce vypráví o každé pověsti a pokládá otázky. Kdo první odpoví správně, dostane od něho odměnu. Návštěvníci si během prohlídky zahrají na zemní lid a také na kovkopy. Vydolovaný poklad mohou směnit nebo si ho ponechat.

V druhé polovině září a říjnu kombinujeme výstavu Starých pověstí ještě s akcí  Dýňování. Pro děti je připravena strašidelná stezka odvahy plná bubáků, strašidel, pavouků apod. Dětičky zde pomocí různých úkolů, kdy musí překonat svůj strach, vysvobozují pohádkovou bytost.

Více informací o výstavě Staré pověsti České

 

Velikonoční stodola a jarní tradice (březen - duben)

Jedná se o výstavu jarních tradic a velikonočních zvyků s průvodcem, kde se opět hravou formou seznámíte s různými jarními tradicemi jako jsou Velikonoční zvyky, pálení čarodejnic, stavění májí atd.

Více informací o výstavě Velikonoční stodola a jarní tradice

 

Vánoční stodola (listopad - prosinec)

Vánoční expozicí plnou obrazů a figurín návštěvníky provede andílek, v pekle je přivítají živí čerti a nebeskou bránou se ocitnou v nebi. Prohlídka je spojena s Mikulášskou nadílkou a končí prohlídkou staročeských Vánoc a betlémů s povídáním o vánočních tradicích a zvycích.

                                                                                                                                                              Více informací o výstavě Vánoční stodola

 

Masopustní stodola (leden - únor)

Výstava pojednává o masopustní tradicích, masopustních průvodech a dále zde přiblížíme tradici pravých domácích zabijaček. Výstavou Vás provede řeznice Špejlina.

Více o výstavě Masopustní stodola

Součástí každé návštěvy mohou být i tématické tvořivé dílny, kde si děti, ale i dospělí mohou vyrobit vlastní výrobek, tématicky vhodný k dané výstavě. Také je možno si zakoupit i "práci na doma" a výrobek si poté dotvořit v klidu a pohodě domova či školy. Více náš E-shop

 

V klidném a příjemném prostředí Čechovy stodoly si návštěvníci mohou posedět a občerstvit u starých kachlových kamen. Lze využít i zahrady s domácími zvířaty, bylinkovou zahrádkou a pískovištěm pro děti. Při příznivém počasí si zde návštěvníci mohou opéci i vuřty.

Možnost občerstvení káva, čaj, drobné sladkosti a jiné.